Duben 2011

Faust

29. dubna 2011 v 17:44 | Strangeb |  Deník
Zdravím,
dopředu Vás upozorňuju, že obrázek u tohoto článku neznamená, že bych nějak měl rád Hitlera atd... je to tu kvůli úplně jiné věci.

Se školou jsem jel do Prahy (do Stavovského divadla) na balet Faust. Není to ten klasický, co se odehrává někdy začátkem 19. st od Goetheo, ale předělaný do období 2. světové války. Musím říct, že to bylo poměrně zajímavé, ale možná víc jak celek se mi líbily různé detaily.
Nebudu sem psát o čem to je, i když si myslím, že u takového baletu vůbec ničemu nevadí, když se to dozvíte (pokud se na něj hodláte vydat), protože kdybych naprosto nevěděl, o čem to je, tak bych byl mimo. Nebo bych si spíš nespojil Faustův příběh s touto "předělávkou" a bral bych to jen jako balet o 2. světové.
Choreografie od Vaculíka byla perfektní, navíc mě tento balet úplně vyvrátil veškerá mínění, co jsem o tomto tanci měl. Jelikož to byl druhý balet v mém životě a první byl Labutí jezero, tak jsem si myslel, že baletky chodí na palcích a stojí prostě na špičkách. Což mi bylo řečeno, že ne, že Labutí jezero je jen jiný než ostatní právě tím postojem. Ale tak já nejsem veliký znalec, takže mi to můžete do komentářů ještě dovysvětlit..:)
Ohledně těch detailů, tak se mi moc líbilo, jak v jednom momentě udělali z rukou hákový kříž, kterého si můžete všimnout v pozadí na obrázku, pro větší náhled zde. Dále se mi moc líbila hudba, použili zde velice poutavou písničku ze Schindlerova seznamu.
A za představení jsem se asi 4 lekl, protože tam stříleli z pistole a pokud to nečekáte, tak hold taková rána udělá své..:D

Co se mně týká, tak nic nového. Akorát 2. května přijedou k nám na školu Taiwanci, takže se těším, protože přijede i Roger, ten u kterého jsem byl ubytován. A také budu na 2 dny ubytovávat Japonce, ale ten přijede až někdy v září. Takže se mějte.. :-)
Buďte krásní, Strangeb.

Originalita nadevše

25. dubna 2011 v 11:39 | Strangeb |  Úvahy
To, že krev je červená kvůli hemoglobinu ví každé malé dítě, ale proč, například já, mám krev modrou?
Myslím, že to snad není ani zatím pojmenované, takových lidí, jako já, je hodně málo, ale hold ne každý se může narodit s urozenou krví. Kdo z vás by chtěl mít modrou krev? Moc veliká výhra to teda není.
Místo krásné růžové kůže mám fialový potah, který vypadá jako šmoula. Sice to je občas fajn, protože nemusím moc dlouho hledat kostým na maškarní. Navíc většinou vyhraju cenu za nejlepší masku, ale to je asi jediné plus.
Časté útoky šamanů a jiných pofiderních existencí, co chtějí mé končetiny na různé rituály, jsou na denním pořádku. Není jednoduché být jiný, a lišit se od ostatních, protože lidé jsou zlí. Všichni lidi umí jen závidět a ta závist jim zatemňuje mozek. Cožpak se nedokážete smířit s tím, že jsem něco víc? K čemu vám je, že mi utrhnete nožičku či ručičku. Ano, tato bytost také cítí bolest.
Jak by vám asi bylo, kdyby přišly do kurzu šamanů ruce normálního bělocha? Asi by vás po chvíli přestalo bavit psát na klávesnici jedním prstem, protože o zbylé jste už přišli. Možná byste potom změnili svůj názor.
Máte stále chuť mi ještě něco ušmiknout? Řeknu vám jedno tajemství, nic jako temné síly v modré krvi nejsou. Propichujte si mé ztracené prsty špendlíky, nebo je strouhejte struhadlem a pokapejte osolenou vodou či citrónem, stejnak to už necítím, a pokud to má být nějaké woodoo, tak ten druhý taky ne. Tak proč si tu zlost nevybijete na něm a děláte ze mě modrého prostředníka?
Nechtěte být něco víc. Radši buďte stejní, protože pak se vám nic nestane. Však všude vidíme, jak každý originál je schazován, každá napodobenina přijata. Tak si žíjte své nechutně stejné životy, ale můj z toho vynechte!

PS: Má krev je normální (já ne). Skrytou symboliku modré krve naleznou jen ti nejbystřejší.
s pozdravem Strangeb

Strangebland

24. dubna 2011 v 17:52 | Strangeb |  Photos
Sice nejsem žádný fotograf a moc se tomu nevěnuju, navíc jeden z nejlepších foťáků je ten můj na mobilu, ale už mám něco málo nafoceného, tak si to můžete prohlédnout.

Téma těchto fotek je Strangebland, protože mě nic inteligentnějšího nenapadlo.
K místu na fotografiích jsem se dostal naprosto jednoduše, je to starý opuštěný dům naproti naší chaty. Naprosto mě okouzlilo to malé "nádvoří" uprostřed, s propadlou střechou a starým stromem s neposednými větvemi, které se proplétají mezi taškami a stěnami domu a pokud sem vejdete v pravý čas, tak sluneční paprsky, procházející škvírami v domě, tvoří krásná bodová světla.
Dříve to byl obchod, ale časem se to opustilo, protože nynější majitel žije někde pryč a odmítá se o to starat, nebo druhá varianta, co jsem slyšel, že majitel je stará žena, která je teď v domově důchodců a je sama, takže se o to nikdo jiný starat nemůže. Takže vesnice čeká, až ta paní zemře, a pak s tím něco udělá, ale nejsem si zatím jistý co.
Menší ochutnávka, zbytek pod perexem.

Na Taiwanu

22. dubna 2011 v 23:43 | Strangeb |  Deník

To, že jsem si vymazal polovinu blogu zde nebudu nějak extra rozvádět, prostě jsem si jen uvědomil, že je to tu zbytečný.

Také jsem si uvědomil, že jsem nějak zanedbal veškeré rubriky, jako například Deníček, přitom jsem toho zažil poměrně hodně. Hlavní z těch věcí je můj výlet na Taiwan, který se sice uskutečnil asi před půl rokem, ale něco málo vám k tomu teda napíšu. :)
Na Taiwanu
Myslím, že jsem to sem už psal kdy, ale v říjnu jsem si odcestoval na Taiwan do města Kao-shiung. Celá tato akce byl výměnný pobyt se studenty tamější školy, která se jmenuje Jou Jeng HS, ale nejsem si jist.
Odlítali jsme z Vídně někdy kolem 10. hodiny ranní a letěli jsme přibližně 12 hodin. Jelikož byl "jakoby" den, tak jsem nemohl vůbec usnout a zabral jsem maximálně tak na hodinu. Naštěstí mají v letadle minitelevizi, kde jsem si pouštěl hudbu, filmy a hrál hry.
Při příletu, což bylo asi v 8 ráno, si nás vyzvedli a odjeli jsme do školy, kde nám dali oběd, který byl sice výborný, ale vzhledem k tomu, že u nás jsme je vzali do nejluxusnější restaurace, tak nic moc. Potom jsem se konečně seznámil s mým home-stay studentem, který se jmenoval Roger. Opravdu lepšího jsem snad nemohl dostat. Byl suprovej. Strašně ochotnej, rád si povídal atd...
Co se týče těch 2 týdnů, co jsem tam byl, tak jsme většinu času trávili ve škole. Chodili jsme tam na 8, jako tady, a končili jsme v 5. Ale byly zde i různé výlety, které většinou byly trochu nudný, protože jsme jenom jezdili autem a pořád měnili program, protože jsou prostě Taiwanci takoví. Největší škoda byla, když jsme jeli kolem Lotus Lake...
...tak jsme se na to měli podívat, ale byly zde nějaké problémy kvůli tajfunu, tak jsme si to jen objeli, nedali nám skoro ani pauzu, abychom si to vyfotili, a jeli jsme do nějakého nudného muzea evropských lodí, takže jsem měl docela radost, protože jsem byl ke všemu děsně unavenej a bolela mě hlava. :D
Ano, byl tam tajfun. Sice nás jen o kousek minul, a vraždil na severu v hlavním městě Taipei, ale tak nebyla by to blbá zkušenost, kdybych to přežil. Ani zemětřesení jsme nezastihli. Achjo...
Teď se dostáváme k hlavní části, a to JÍDLO!
Fotografie a něco k nim pod perexem.

Zavládnou veliké změny!

22. dubna 2011 v 18:12 | Strangeb |  Oznámení
Přeji hezký den,
chci Vm oznámit následující:
  • Zbavuju se rubrik Graphic, the fame, DaDaHnus a For u.
Důvodem je to, že to samé zveřejňuju na jiných stránkách a ve větší míře. (Layfor a Simplicitas)

Tak proto tu teď zavládne menší chaos.
s pozdravem Strangeb

Simplicitas

10. dubna 2011 v 19:06 | Strangeb |  Oznámení
Takže nastal ten pravý čas Vám oznámit, že jsem si s jednou mojí kamarádkou založil společný blog. Jo, asi jsem se zbláznil, protože naprosto poslední dobou nestíhám a nepřidávám nic ani na layfor, ani na strange. Ale zas až tak moc času by mě zabírat neměl. Když to tam celé zkouknete zjistíte, že je to o filmech, knihách atd..., takže vždy, když přečtu nějakou knihu, tak ji tam jednoduše jen okomentuju a to samé s filmem (nebo tam jen přetáhnu čtenářský deník, co jsem si napsal do školy). Poslední dobou mi zabírá nejvíce času čtení a narozdíl od počítače to rodiče schvalujou, i když by byli radši, kdybych se učil... No však se mi to jednou vymstí... :-D