Květen 2011

I´d rather be at HOGWARTS.

17. května 2011 v 19:58 | Strangeb |  Úvahy
Tento týden, alespoň na naší škole, probíhají jedny z nejdůležitějších zkoušek, které může člověk kdy mít, pokud se ohlížíme za školním prostředím. S takovou Sofiinou volbou se to rovnat nedá.
Posledním zvoněním, sice to zní dobře, ale jen když to slyším, ježí se mi chlupy na těle z toho, že se budu muset biflovat celý týden na to, abych potom během pár minut odříkal jednu ze záludných otázek, což potom rozhodne o tom, jestli se to týdenní moření v knihách vyplatilo, nebo to byla naprostá ztráta času, začíná "svaťák". Tzv. "svaťák" mi přijde jako jeden z nejhorších týdnů, co mě v nejbližší době čeká. Nedokážu si ani představit jaké vypětí může člověk tento týden cítit. Už jen ta myšlenka, že na tom závisí jeho budoucnost, je veliký nápor na psychiku, stejně tak, jako když mám psát nějaký veliký test (banální příklad, ale tak co). Buď to poseru, nebo mám štěstí.
Teď už mám čas, kdy bych si mohl pomalu začínat rozmýšlet, co bych chtěl dělat, otipovat si vysoké školy a začít se věnovat předmětům, z kterých budu eventuelně maturovat. Sice kvůli školním reformám atd... se způsob maturit za tu dobu ještě 100x změní, takže se nemusí vyplatit nějaké veliké plánování, ale přece jenom by měl člověk na střední už vědět, co chce, i když je na gymnáziu.
Postupem času zjišťuji, že nemám skoro ani sebevětší ponětí o tom, jaká jsou zaměstnání. Je to stejné, jako když se učím cizí jazyk. Umím říct doktor, učitel, právník, prodavač a jiná zkladní povolání, ale tím to končí. Přece na světě musí těch zaměstnání být víc. Možná to je ten důvod, proč lidi nevědí, kam jít, protože nemají žádný rozhled.
Kdybych chtěl zkrátit své plány do budoucna do pár vět, sám bych ohledně povolání byl na vážkách. Vzhledem k mým znalostem jazyka, respektive k tomu, že neumím psát, je asi nejsnazší jít na medicínu. Není to žádný pofiderní obor pavěd, jako je sociologie, politologie atd.. Rodiče by na mě byli pyšní a já bych měl alespoň nějakou tu záruku, že se s touto školou můžu někde uchytit.
Takže až si jednou budu pročítat své CVčko, doufám, že bude hodně obsáhlé a každý, kdo si ho přečte, si řekne :,, Jo, tak toho chci", protože chci dosáhnout hodně vysoko, a pokud se mi nepovede maturita, nechci říct, že si hodím provaz, ale jako uklízeč nebo gigolo skončit nechci.

PS: O povolání gigolo jsem občas přemýšlel, ale jen jako vedlejšák. Kdo by chtěl ale chodit k doktorovi, který má, mimo jiné, i takové povolání. Možná především staré paničky... No, radši nic.
PS2: Ten obrázek na vrchu je geniální.. :-D (Myslím tím tu holku s nápisem na ,,placatém čepečku") Ta japonsky psaná část je úryvek z dopisu, který dostala naše škola a učitel nám ho přeposlal. Píše se tam o tom, že to město Matsumoto nijak nestrádá a děkuje za naši starost.

Strangeb
Nashle

Dramatic look

15. května 2011 v 14:06 | Strangeb |  Deník

Za posledních několik dní, co jsem se nějak vyhýbal počítači, se stalo docela dost důležitých věcí, aspoň pro mě, takže vám sem 2 nejdůležitější napíšu.

1. Přijeli sem na 2 týdny Taiwanci a mezi nimi byl i Roger, ten, u kterého jsem byl na Taiwanu 2 týdny já. Sice jsem ho nemohl ubytovat u sebe, protože to naši nechtěli, ale i přes to jsem s nim trávil hodně volného času. Na konec jsem byl i docela rád, že ho nemusím mít na krku, protože byl pořád unavený, a tím pádem i otravný. Jo, je to ode mě hnusný, že to tu říkám, přitom jsem s ním zažil na Taiwanu jedny z mých nejlepších dní v životě, ale opravdu byl nehorázně protivný. V jednom kuse si na něco stěžoval. Nic mu nechutnalo a jakýkoliv program byl místo nadšení odměněn znechuceným pohledem.
Celkově letos přiletěli poměrně malí a mladí Taiwanci, takže to byla docela nuda. Všichni byli na jedno brdo. Nic se jim nelíbilo, byli unavení a nepovídali si s námi, protože ani moc neuměli. Ale tak co... Abych tu ještě dál nenadával na ty 2 útrapné týdny, přejdeme k další věci.

2. U nás ve městě probíhá tento a další měsíc dobročinná akce na pomoc Japonsku. Jelikož já sám se učím Japonsky a náš učitel zná snad všechny z těch nahoře, domluvil nam takovou menší "brigádu" (je to v uvozovkách, protože jsme za to nedostali zaplaceno, ani jsme nechtěli, vzhledem k tomu, že je to dobročinná akce, ale měli jsme dobrou večeři zadarmo), která spočívala v tom, že jsme tam různě na zámku pomáhali nosit stoly, židle, všeljaké krabice, odháněli lidi atd...
To, že jsme se zadarmo najedli mě na tom nezaujalo tolik, jakože tam bylo alespoň 15 rodilých Japonců, kteří uměli docela slušně mluvit česky, i když se to učili jen rok, protože byli strašně fajn. Povídal jsme si s nimi, leccos jsme se dozvěděl a celkově je dobré mít přátelé po celém světě, protože člověk nikdy neví, kde se octne...

To je super...

To by snad stačilo, pokud Vás akorát zaujala ta fotka Kate na začátku článku, tak to je fotografie od Annie Leibovitz.

Strangeb
Nashle

Fucking RETRO

5. května 2011 v 15:28 | Strangeb |  Photos
Přidávám sem další fotky, co jsem nafotil. Tentokrát se to vezlo v RETRO stylu, takže není to zamlžený nebo nekvalitní kvůli tomu, že mám špatnej foťák. Sice jsem to fotil jen na mobilu, ale fotí stále dobře... Fotky jinak nejsou moc upravované ve photoshoopu, když už, tak jen maličkosti.
Začínám fotkou s mýma miláčkama.. :-D
Ostatní pod perexem.