I´d rather be at HOGWARTS.

17. května 2011 v 19:58 | Strangeb |  Úvahy
Tento týden, alespoň na naší škole, probíhají jedny z nejdůležitějších zkoušek, které může člověk kdy mít, pokud se ohlížíme za školním prostředím. S takovou Sofiinou volbou se to rovnat nedá.
Posledním zvoněním, sice to zní dobře, ale jen když to slyším, ježí se mi chlupy na těle z toho, že se budu muset biflovat celý týden na to, abych potom během pár minut odříkal jednu ze záludných otázek, což potom rozhodne o tom, jestli se to týdenní moření v knihách vyplatilo, nebo to byla naprostá ztráta času, začíná "svaťák". Tzv. "svaťák" mi přijde jako jeden z nejhorších týdnů, co mě v nejbližší době čeká. Nedokážu si ani představit jaké vypětí může člověk tento týden cítit. Už jen ta myšlenka, že na tom závisí jeho budoucnost, je veliký nápor na psychiku, stejně tak, jako když mám psát nějaký veliký test (banální příklad, ale tak co). Buď to poseru, nebo mám štěstí.
Teď už mám čas, kdy bych si mohl pomalu začínat rozmýšlet, co bych chtěl dělat, otipovat si vysoké školy a začít se věnovat předmětům, z kterých budu eventuelně maturovat. Sice kvůli školním reformám atd... se způsob maturit za tu dobu ještě 100x změní, takže se nemusí vyplatit nějaké veliké plánování, ale přece jenom by měl člověk na střední už vědět, co chce, i když je na gymnáziu.
Postupem času zjišťuji, že nemám skoro ani sebevětší ponětí o tom, jaká jsou zaměstnání. Je to stejné, jako když se učím cizí jazyk. Umím říct doktor, učitel, právník, prodavač a jiná zkladní povolání, ale tím to končí. Přece na světě musí těch zaměstnání být víc. Možná to je ten důvod, proč lidi nevědí, kam jít, protože nemají žádný rozhled.
Kdybych chtěl zkrátit své plány do budoucna do pár vět, sám bych ohledně povolání byl na vážkách. Vzhledem k mým znalostem jazyka, respektive k tomu, že neumím psát, je asi nejsnazší jít na medicínu. Není to žádný pofiderní obor pavěd, jako je sociologie, politologie atd.. Rodiče by na mě byli pyšní a já bych měl alespoň nějakou tu záruku, že se s touto školou můžu někde uchytit.
Takže až si jednou budu pročítat své CVčko, doufám, že bude hodně obsáhlé a každý, kdo si ho přečte, si řekne :,, Jo, tak toho chci", protože chci dosáhnout hodně vysoko, a pokud se mi nepovede maturita, nechci říct, že si hodím provaz, ale jako uklízeč nebo gigolo skončit nechci.

PS: O povolání gigolo jsem občas přemýšlel, ale jen jako vedlejšák. Kdo by chtěl ale chodit k doktorovi, který má, mimo jiné, i takové povolání. Možná především staré paničky... No, radši nic.
PS2: Ten obrázek na vrchu je geniální.. :-D (Myslím tím tu holku s nápisem na ,,placatém čepečku") Ta japonsky psaná část je úryvek z dopisu, který dostala naše škola a učitel nám ho přeposlal. Píše se tam o tom, že to město Matsumoto nijak nestrádá a děkuje za naši starost.

Strangeb
Nashle
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Caroll Caroll | Web | 18. května 2011 v 19:54 | Reagovat

Ahoj, jenom píšu, že nyní je u mě na blogu zveřejněn tvůj rozhovor ;)

2 Lenka LeJuli Lenka LeJuli | Web | 26. května 2011 v 22:47 | Reagovat

"Gigolo jako vedlejšák" tímto si mě dostal :D.
Řekněme,že já mám docela jasno co budu, snad se dopižlu někam na post grafika, nebo by mohl být ze mě nějaký ten hollywoodský režisér (vysoká laťka ale co, jsme v 21.století, když můžou doktoři vypěstovat lidský ucho na zádech myši,proč bych nebyla režisér :-D)
Mimochodem, tvý stránky padly do škatulky mých oblíbených,počítej semnou že se tu ještě ukážu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama